
PAPENDRECHT – Het aantal coronabesmettingen in Papendrecht is op 5 december gestegen met 11 gevallen (gisteren 8). In totaal zijn er nu 1125 coronabesmettingen bekend in Papendrecht. Er was een aan Covid-19 gerelateerd sterfgeval. Het totaal aantal aan Covid-19 gerelateerde sterfgevallen in Papendrecht bedraagt nu 18.
Het aantal positief geteste personen per 100.000 was in Papendrecht 34,2 (gisteren 24,9). In de veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid was dat getal 36,1 (gisteren 26,8) en voor heel Nederland 37,8 (gisteren 34,1). De signaalwaarde voor dit getal is 7.
Een signaalwaarde is een soort ‘alarmbel’ die door het ministerie van VWS wordt vastgesteld. Die alarmbellen kunnen afgaan als er veel mensen tegelijkertijd ziek worden, in het ziekenhuis worden opgenomen, of positief getest worden. Zo is berekend dat als er langdurig meer dan 40 mensen per dag in het ziekenhuis worden opgenomen, de zorg al snel overbelast kan raken.
Bron: Rijksoverheid.nl