
REGIO – In Nederland broeden jaarlijks ruim honderdduizend ganzen maar in de wintermaanden worden het er nog meer.De ganzen komen uit het hoge noorden, waaronder Scandinavië, Siberië en het schiereiland Tajmyr (Siberië) en strijken neer op onze akkers en grasvelden.
De toptijd voor winterganzen is januari en februari, de verschillende soorten ganzen arriveren en vertrekken niet allemaal tegelijkertijd. De snelste ganzen zijn er al in september, grauwe ganzen en brandganzen broeden in Nederland en zijn het hele jaar te zien.
Ganzen zijn steeds op hun hoede omdat in hun broedgebied altijd vijanden op de loer zijn. Overdag bevinden de ganzen zich in een grote groep zodat ze met veel ganzen veilig zijn. In de nacht vliegen ze richting grote wateren, bijvoorbeeld het IJsselmeergebied, de omgeving van Friese meren en het rivierengebied.
Klik hier voor meer informatie over de verschillende ganzen.