Foto: aangeleverd
PAPENDRECHT – Woensdag 20 juli was het de laatste werkdag van badmeester Sia in het zwembad van Sportcentrum Papendrecht. Hij gaat na een periode van ruim 30 jaar bij de gemeente Papendrecht de overstap maken naar Hardinxveld-Giessendam.
De 56-jarige Sia was in 1988 op reis. In Nederland ontmoette hij zijn toenmalige vriendin. Hij wilde hier wel blijven. De zeven weken vakantiewerk in 1991 bevielen zo goed, dat hij in het jaar daarop fulltime bij de Buitendienst van de gemeente Papendrecht ging werken. Vanaf 1994 werd hij na zijn werk geregeld ingeschakeld als oproepkracht in het buitenzwembad.
Omdat sport en met name watersport heel belangrijk zijn in het leven van Sia (in zijn jeugd was hij al met bergbeklimmen, fietsen, vechtsport en zwemmen in de weer) zei hij volmondig ja, toen er in 1991 een vacature in het zwembad was. Met glinsterende pretogen voegt hij toe: “Zwemmen is echt mijn ding!” Sia slaagde voor allerlei bevoegdheden en gaf met heel veel plezier lessen voor/aan Zwem ABC, Aquajoggen, Aquarobic, Aqua Bootcamp, baby’s en gehandicapten (lichamelijk en verstandelijk).
Positieve kanten
Aan het werken in het zwembad zitten alleen maar positieve kanten, vindt hij. Het is heel afwisselend en leuk dat je na verloop van tijd wat bereikt. Bijzonder dat jongens en meisjes, die hij vroeger op les had, nu de ouders zijn van zijn huidige leerlingen. Ook van de doelgroepen krijgt Sia veel blijheid, positieve feedback en waardering terug: mensen zijn happy met wat ze geleerd hebben. Negatieve kanten kan Sia niet bedenken. De mentaliteit van de jeugd en de levenswijze van mensen is wel veranderd, maar dan relativeert hij en zegt: “Ach, daar kan ik wel mee omgaan!”
Drie jaar geleden was Sia op een vrije dag met zijn zoontje in het zwembad. Er was plotselinge paniek omdat een jongen dreigde te verdrinken. Hij schroomde niet om het hek over te springen en acute hulp te verlenen. Gelukkig heeft de jongen het gered.
Sia vond het oude zwembad gezelliger en overzichtelijker met de toren tussen de twee baden. Maar het zwembad van nu heeft ook voordelen: de geweldige glijbanen en de aparte duikkuip zijn meer van deze tijd.
Gevraagd
Op de vraag waarom Sia vertrekt, antwoordt hij: “Ik ben gevraagd”. Natuurlijk zijn betere arbeidsvoorwaarden, een beter salaris en bovenal een nieuwe uitdaging ook niet te versmaden. En zegt hij: “De directie liet mij gaan…..”
Sia vertrekt met goede herinneringen aan het publiek. Hij spreekt grote waardering uit voor de spontaniteit en de ontroerende aandacht van alle leerlingen, doelgroepen en zijn collega’s.