Rijkswaterstaat voert kentekenonderzoek uit op A16: waar komen bestuurders vandaan?

0
20
Foto Google Streetview

Door Roxane Kroon
Rijkswaterstaat voert dinsdag een onderzoek uit naar weggebruik op de A16 tussen Ridderkerk en Hendrik-Ido-Ambacht. Door het gebruik van kentekenregistratie wil Rijkswaterstaat een beeld krijgen van de herkomst en bestemming van zowel personenauto’s als vrachtverkeer op de snelweg.

Het onderzoek wordt ook op vier andere snelwegen in Zuid-Holland uitgevoerd: op de A4 tussen Burgerveen en Roelofarendsveen en tussen Delft en Schiedam, op de A24 tussen Vlaardingen en Rozenburg en op de A29 tussen Numansdorp en de Haringvlietbrug.

De camera’s die de kentekens registreren zijn op 28 oktober al geplaatst. Het gaat om wegen in beide richtingen. 

Personenvervoer en vrachtverkeer
Een deel van de geregistreerde kentekenhouders ontvangt na dinsdag een brief waarin Rijkswaterstaat aan hen vraagt om mee te doen aan het onderzoek. Het gaat vooral om de motieven voor het gebruiken van de auto, zoals werk, sportverenigingen buiten de stad of het bezoeken van bekenden.

Bij het vrachtverkeer loopt het onderzoek vooral naar de soorten vervoerde goederen. Met de resultaten van het onderzoek kan Rijkswaterstaat verkeersmaatregelingen op deze wegen beter inzetten.

Rijkswaterstaat benadrukt dat de vergaarde persoonsgegevens eenmalig en alleen voor dit onderzoek worden gebruikt. Na het onderzoek worden deze gegevens vernietigd.

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u