Regenboogpad opnieuw besmeurd (Update)

0
57
Foto Streekomroep56

De ‘regenboogzebra’ op de Veerweg is opnieuw beklad. De gemeente had onlangs het pad hersteld en een camera geplaatst om de plek in de gaten te houden.

Nadat de camera was weggehaald heeft iemand met zwarte klodders verf de oversteekplaats besmeurd. Het is de zesde maal dat de ‘gaybra’ is vernield.

Het ‘gaybrapad’ ligt sinds oktober 2022 bij het kruispunt naar de Vondellaan en Scheidingslaan. Sindsdien is de oversteekplaats meermaals doelwit geweest van vandalisme. Eerder werd het pad onder meer overschilderd met zwarte en witte verf en vernield met scooters.

Volgens de gemeente Papendrecht mocht de camera er maar tijdelijk staan. Daarom is de camera ook weer weggehaald. Een woordvoerder laat weten dat de gemeente aangifte heeft gedaan. “Wij onderzoeken nu samen met de politie welke mogelijkheden en middelen er zijn om herhaling van bekladding en vernieling te voorkomen. Hierbij wordt de optie van cameratoezicht ook meegenomen.”

Een plaatselijke politicus in de dop (voor 50Plus) heeft inmiddels ook van zich laten horen door middel van een ingezonden brief bij Papendrecht.net. Hij zegt dat “de overheid immers neutraal en onpartijdig is voor álle Papendrechters, en niet voorbestemd is om als spreekbuis te dienen voor een, al dan niet legitieme, minderheidsgroep of stroming, op kosten van de lokale gemeenschap”. 

Commentaar
Het is te gek voor woorden dat vandalen keer op keer deze regenboogzebra vernielen, dan wel besmeuren. Wat je ook vindt van zo’n regenboogpad: je blijft met je vingers van gemeenschapsgoed af. Terecht merkte burgemeester Margreet van Driel op: “Ik ben zeer ontstemd dat het regenboogpad elke keer weer doelwit is van vernielingen. Dit past niet bij onze inwoners, niet bij Papendrecht en staat haaks op waar we als gemeente voor staan. Wij zijn een gemeente waar iedereen zich veilig, geaccepteerd en welkom moet voelen.”

Mensen die vinden dat deze zebra “ons door de strot wordt geduwd” moesten zich schamen. Ze praten daarmee de vernieling goed en tonen geen respect voor diegenen die hun leven op een andere manier inrichten dan zij zelf. In Nederland, en dus ook in Papendrecht, respecteren we iedereen zoals hij /zij is. Daar valt niet aan te tornen.

Het feit dat de lijsttrekker van 50Plus meent zich in de discussie te moeten mengen heeft zeer waarschijnlijk een onderliggend motief: hij wil graag de aandacht op zich vestigen in verband met de verkiezingen van maart. Tot nu toe had bijna niemand van hem gehoord. Het is ook een beetje vreemd dat de vertegenwoordiger van een ‘ouderenpartij’ vindt dat de overheid niet mag handelen in het belang van een minderheidsgroep: dat is meten met twee maten.

Redactie RTV Papendrecht

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u