Column Peter de Liefde: December

0
7
Foto Hans Hulswit / RTV Papendrecht

Het is weer half december. Het is zo’n maand waarin je weer denkt dat de tijd snel gaat. Wat natuurlijk niet zo is. De tijd gaat niet snel. Maar ook niet langzaam. Het voordeel van de tijd is juist dat hij altijd even snel gaat. Zo hebben we tenminste iets waar van je op aan kunt.

Altijd als ik toch denk dat de tijd snel gegaan is krijg ik het gevoel dat ik iets verkeerd heb gedaan. Bijvoorbeeld dat ik te druk bezig geweest ben met bepaalde zaken waardoor ik te weinig tijd heb besteed aan andere.

Dat ik de tijd te vol gepland heb. Waarschijnlijk was ik te bang voor de tijd. Te bang dat ik me zou gaan vervelen. En daarom is het er weer niet van gekomen om dit jaar die zieke vriend weer eens op te zoeken, de verzakte tegels in mijn tuin op te hogen en zelfs de scharnieren van die piepende slaapkamerdeur heb ik nog steeds niet gesmeerd.

Als ik daarover gefrustreerd ben word ik ook boos op de tijd. Dat is dom natuurlijk want de tijd kan er ook niets aan doen dat ik zo’n slechte planner ben. De tijd gaat expres in een vast tempo zodat, als ik denk dat de tijd snel gaat, ik alleen maar mezelf de schuld kan geven. Ik geloof dat ik de tijd voortaan maar eens wat meer als vriend ga behandelen. Je kan zeggen wat je wil maar als er één vriend is die je er aan herinnert dat je bepaalde dingen moet doen dan is het de tijd wel. Zonder tijd zou ik waarschijnlijk geen klap uitvoeren. Zonder mijn vriend de tijd.

Nou ja, en zonder de dood natuurlijk. Als ik niet dood zou gaan zou ik nog meer dingen laten versloffen. Ik vermoed dat ik elke klus zou uitstellen tot Sint Juttemis volgend jaar. Dus eigenlijk heb ik twee vrienden waar ik heel goed van op aan kan en die werken ook best wel goed samen. Mijn maatje de dood laat mijn maatje de tijd de route uitstippelen met duidelijk zichtbare paaltjes. In december zijn dat Advent, Sinterklaas, kerst en oudejaarsavond. Nou ja, ’t is wel elk jaar hetzelfde rondje. Volgend jaar ga ik weer een heleboel nieuwe dingen doen tussen de paaltjes. Wie onthaasten wil moet maar onthaasten maar ik zit vast te plannen.

Reageren kan via: peter.deliefde@rtvpapendrecht.nl

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u