Lachende veelpleger ontkent ladingdiefstal en krijgt gelijk: ‘Niks mee te maken’

0
23

Door Corrado Francke
Middenin de nacht snuffelt hij in en om een busje van een hoveniersbedrijf, maar wat was de rol van J.C. (31) bij een ladingdiefstal in Alblasserdam? De lachende veelpleger was volgens de rechtbank ‘hartstikke verdacht’ bezig, maar toch krijgt hij geen straf wegens een gebrek aan bewijs.

Terug naar de bewuste lentedag in 2023. Rond één uur ’s nachts kijkt een bewoonster van de straat West Kinderdijk uit haar raam en ziet twee mannen die veel lawaai maken. De bus van het bedrijf blijkt opengebroken en de meldster ziet twee mannen met een witte bus. Ze belt 112.

Kettingzagen en heggenscharen
Een kwartier later rijden agenten de bus tegemoet en houden zij de mannen aan. Achterin vinden zij, verstopt onder een kleed, twee kettingzagen, twee heggenscharen en een harnas van de hovenier. In die laadbak zit ook verdachte C. uit de Krimpenerwaard. “Wat deed u daar in die laadbak?”, vraagt de rechter zich af, waarna de man zegt dat hij ruzie had met de bestuurder van het busje die hem na werk had opgepikt.

Duidelijker dan dat wordt het niet. Een tegenvaller voor de officier van justitie, die de zaak eerst als ‘appeltje-eitje’ zag maar daarna toch flink moest puzzelen. Al is er volgens haar wel voldoende bewijs dat C. betrokken was bij de diefstal. Zij benadrukt dat er sprake is van een ‘kort tijdsverloop’, omdat de 31-jarige een kwartiertje na de melding is aangehouden, en kan daarom niets anders concluderen dan dat de man uit Haastrecht straf verdient. Een taakstraf van 80 uur, als het aan haar ligt.

Vrijspraak
De advocaat, wiens cliënt al eerder voor diefstallen is veroordeeld, ziet dat anders en vraagt om vrijspraak. Volgens haar heeft de man de diefstal niet gezien, wordt zijn rol niet duidelijk, zijn er geen camerabeelden en kwam er vanuit de meldster een onduidelijk signalement.

Hard bewijs heeft ook de rechter niet en daarom volgt vrijspraak. “Het kan dat u het gedaan hebt, maar ik weet het niet. En als ik het niet weet, dan spreek ik u vrij.”

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u