
Rijkswaterstaat voert in de nacht van maandag 8 december 20.00 uur op dinsdag 9 december 05.00 uur onderhouds- werkzaamheden uit aan de Merwedebrug (ook wel: ‘Papendrechtsebrug’). De brug is tijdens deze onderhoudsnacht in beide richtingen afgesloten. Weggebruikers moeten rekening houden met een extra reistijd tot 30 minuten. Fietsers en voetgangers worden in groepen doorgelaten en moeten rekening houden met een extra reistijd tot 20 minuten.
De omleiding voor het wegverkeer is langs en boven de weg aangegeven. Het auto- en vrachtverkeer wordt omgeleid via de snelwegen A16/A15 bij knooppunt Ridderkerk.
Met de OV-bedrijven zijn maatwerkafspraken gemaakt. Raadpleeg voor actuele informatie de website van de betrokken busmaatschappij.
Werkzaamheden
Aannemerscombinatie STERK (Combinatie Swarco en Knook Staal Bruggen en Sluizen) voert in opdracht van Rijkswaterstaat onderhouds- en testwerkzaamheden uit. Er wordt tijdens deze zogenoemde ‘FIT-test’ getest of alle veiligheidsfuncties van de bruggen nog goed werken. Daarnaast wordt ook onderhoud aan een pijler uitgevoerd. Zo houden we onze wegen en bruggen veilig voor iedereen.
Rijkswaterstaat vernieuwt en verbetert de komende jaren verschillende bruggen en tunnels in de Drechtsteden. De werkzaamheden voeren worden na elkaar uitgevoerd, en de planning is afgestemd met onder andere de Provincie, gemeenten en ProRail. Zo blijft de regio bereikbaar. Weggebruikers dienen de komende 8 tot 10 jaar voor langere periodes rekening te houden met extra reistijden van 30 tot meer dan 60 minuten bovenop de normale reistijd. Ook zijn er stremmingen voor schepen.
De komende jaren versterkt en vernieuwt Rijkswaterstaat de Noordtunnel, Drechttunnel en de Verkeersbrug Dordrecht. Maar ook de werkzaamheden aan de Van Brienenoordbrug en de verbeteringen aan de A27 en 4 bruggen tussen Houten en Hooipolder raken de regio.