
Op de nieuwjaarsreceptie van woensdag 14 januari 2026 hebben burgemeester Margreet van Driel en kinderburgemeester Inaaya Mashal twee jeugdlintjes uitgereikt.
Dylan Kanninga voor het realiseren van de eerste inclusieve speeltuin in Papendrecht waar alle kinderen met elkaar kunnen spelen. En Lola van Toor heeft zich belangeloos ingezet voor een ander. Beide verdienden voor hun inzet deze erkenning.
“Lola bedacht zich geen moment toen ze zag dat het mis ging. Zij heeft een speler van vv Papendrecht het leven gered door zonder aarzelen eerste hulp te bieden, wachtend op de AED die door snel handelen van anderen meteen werd gebracht. En heeft met haar optreden heel veel erger voorkomen. Door deze actie heeft zij ook bijgedragen aan het besef binnen de vereniging en daarbuiten, dat EHBO en AED van levensbelang zijn en zeer belangrijk voor verenigingen om dit goed te regelen.”, aldus burgemeester Van Driel.
Dylan wilde ook met andere kinderen spelen en niet apart. Dat is voor hem een extra uitdaging vanwege zijn beperking. Hij vond dat dat geen probleem moet zijn om niet ook in de speeltuin te kunnen spelen. Samen met zijn moeder en oma heeft hij zich ingezet voor het realiseren van een inclusieve speeltuin in het Vondelpark in Papendrecht. Burgemeester Margreet van Driel “Dylan heeft kinderen, ouders en anderen gemotiveerd om mee te doen aan zijn initiatief. Hij wilde graag dat alle kinderen met elkaar kunnen spelen. Hij heeft zich ingezet om dat voor elkaar te krijgen en nu is er een fijne plek waar alle kinderen met elkaar kunnen spelen.”
Jeugdlintje
Inaaya Mashal kinderburgemeester over jeugdlintjes; “Een jeugdlintje is een speciale prijs voor kinderen die iets heel goeds doen voor anderen. Bijvoorbeeld helpen, zorgen, of iets moois doen voor de buurt. Jeugdlintjes zijn belangrijk, omdat ze laten zien dat goed gedrag telt. Het maakt kinderen trots en motiveert anderen om ook iets goeds te doen.”
Papendrecht barst van de jongeren die zich inzetten voor anderen of voor de samenleving. Om hen de waardering te geven die ze verdienen is er voor jongeren het jeugdlintje. Voor jongeren tussen de 6 en 23 jaar die zich op een opvallende manier hebben ingezet is er een jeugdlintje. Denk aan iemand die echt het hart op de goede plek heeft en zich inzet voor een ander, voor de buurt of voor club. Bijvoorbeeld iemand die al een tijdje een ziek familielid verzorgt, de straat helpt schoonmaken, zich vrijwillig inzet voor de sportclub of hulp heeft verleend bij een noodsituatie.
Kent u zo’n uitblinker die een jeugdlintje verdient? In oktober gaan we weer opzoek naar deze jongeren en kunt u hen weer voordragen voor een jeugdlintje.