Paden in het Alblasserbos officieel vernoemd naar pioniers

0
8

Maandag vond in het Streeknatuurcentrum De Alblasserwaard een bijeenkomst plaats rondom de officiële naamgeving van twee paden in het Alblasserbos. Met deze gebeurtenis werden twee grondleggers van het Alblasserbos en de Natuur- en Vogelwacht De Alblasserwaard blijvend geëerd.

Na een openingswoord van Marcel Hoornweg, de voorzitter van de Natuur- en Vogelwacht De Alblasserwaard, kreeg Wim de Leur, lid van de naamgevingscommissie van de gemeente Papendrecht, het woord. Hij lichtte toe waarom het verzoek van de Natuur- en Vogelwacht om de paden officieel te benoemen, is gehonoreerd. Met de nodige anekdotes schetste hij de betrokkenheid en inzet van Truus Snijder en Pim Louwaars.

Pioniers
Beiden kunnen met recht pioniers worden genoemd. Zij stonden aan de wieg van zowel het Alblasserbos als de Natuur- en Vogelwacht. Mede dankzij hun grote inzet is het Alblasserbos gerealiseerd en heeft de vereniging zich kunnen ontwikkelen tot een organisatie zoals zij nu is. Het is dan ook meer dan terecht dat hun namen voortleven in het Truus Snijderspad en het Pim Louwaarspad.

Tijdens de bijeenkomst spraken verschillende aanwezigen lovende woorden over hun toewijding en betekenis voor de natuur in de regio. Daarmee werden zij in het zonnetje gezet.

Als sluitstuk van de bijeenkomst werden de naamborden onthuld. Op korte termijn zullen deze door de Natuur- en Vogelwacht in het Alblasserbos worden geplaatst, zodat bezoekers voortaan letterlijk het spoor van deze pioniers kunnen volgen.

Met de officiële naamgeving onderstreept de gemeente het belang van het Alblasserbos voor de regio én de waarde van de mensen die zich hiervoor jarenlang hebben ingezet.

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u