Monniken, Gregoriaanse gezangen en workshop Gregoriaans zingen in de Augustijnenkerk in Dordrecht

0
83
Een optreden tijdens de Archeologiedag in 2024

Op zaterdag 14 juni tijdens de Nationale Archeologiedag in Dordrecht staan de monniken, in het bijzonder de Augustijner monniken, centraal. Het is dit jaar 750 jaar geleden dat zij hun eerste klooster in Dordrecht stichtten.

Naast een lezing over deze Augustijnen in de kerk die dezelfde naam draagt, zullen er Gregoriaanse gezangen en workshops Gregoriaans zingen, ook voor kinderen, gegeven worden door monniken, reenactors, uit het archeologisch themapark Archeon.

Op het plein bij Het Hof in Dordrecht zullen zij ook een openlucht concert geven. Ander middeleeuws muzikaal vertier op het plein wordt verzorgd door Goet ende Fyn en Helma Hartman. Interactie tussen publiek en muzikanten, middeleeuwse ballades, scherts en luim.

Uiteraard is er aandacht voor archeologie, zijn er archeologische rondleidingen rondom de kerk en Het Hof en zijn er workshops voor kinderen op het plein.

Meedoen en komen luisteren is gratis. Het Hof hanteert het museumtarief.

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u