GroenLinks, PvdA en D66 willen vestiging van Filomena

0
39

GroenLinks, PvdA en D66 willen een vestiging van Filomena in de Drechtsteden. Dit blijkt uit een motie die door de drie partijen is ingediend. De motie vraagt het college onderzoek te doen naar de mogelijkheden. Het onderwerp komt aan de orde in de raadsvergadering op 3 november.

Aanleiding is het feit dat in ons land iedere acht dagen een vrouw wordt vermoord. Dit gemiddelde cijfer voor femicide geldt al tien jaar, volgens de indieners van de motie. In 54% van alle gevallen is de dader een (ex-)partner. De moorden vormen een deel van het geweld tegen vrouwen. Alleen al in 2023 zijn er 3.300 meldingen zijn gedaan van huiselijk geweld tegen vrouwen.

Filomena in de regio Rotterdam-Rijnmond is volgens de drie partijen een bewezen effectief centrum voor hulp aan vrouwen in situaties van (ex-)partnergeweld of kindermishandeling. De organisatie werkt met een integrale aanpak: alle benodigde hulp is onder één dak te vinden, laagdrempelig en afgestemd op het tempo en de behoeften van de vrouw. Filomena beschikt over ruime expertise en inzet van zowel professionals als ervaringsdeskundigen.

Papendrecht eerder heeft uitgesproken dit onderwerp belangrijk te vinden, door sinds 2021 mee te doen aan de jaarlijkse campagne van de Verenigde Naties tegen geweld tegen vrouwen en meisjes ‘Orange the World’ en een tentoonstelling in te richten over femicide in de bibliotheek, die momenteel te zien is.

Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u