
Door Emmely Kokshoorn
In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.
De gemeente Molenlanden moet vanuit de spreidingswet 254 asielzoekers opvangen in kleine opvangcentra of in één groot azc. Over de locatie van de opvang en in welke vorm de vluchtelingen worden opgevangen, heeft de gemeente nog geen definitieve beslissing genomen. Op dit moment wordt onderzoek naar vijf mogelijke locaties gedaan.
Eén van de mogelijke locaties ligt in Nieuw-Lekkerland, op korte afstand van seniorenwoningen. Demonstranten uitten woensdagavond hun zorgen over veiligheid, leefbaarheid en de impact op de buurt.
LEES OOK: Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukbezocht protest tegen azc in dit dorp
‘Als je je misdraagt, treden we op’
Begin dit jaar werd er ook geprotesteerd tegen de opvang. Inwoners overhandigden toen ruim 10 duizend handtekeningen tegen het azc over aan burgemeester Theo Segers. De burgemeester gaf toen aan sommige zorgen wel te begrijpen, maar gaf ook aan: “Als je je misdraagt, treden we op. Dat geldt voor Nederlandse jongeren en ook voor gevluchte jongeren.”
Symbolische rode streep
De demonstratie verliep rustig en ordelijk. Na verschillende toespraken werden er ruim zestig fakkels aangestoken. Inwoners vormden met groene en rode fakkels een lange haag vanaf de dijk richting het Koggeplantsoen, waar symbolisch een ‘rode streep’ werd getrokken tegen de mogelijke komst van het azc.
De politie was zichtbaar aanwezig in en rond het gebied, maar hoefde niet in te grijpen.
Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u