
Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.
Te hoge vrachtwagens zijn een grote ergernis van de andere weggebruikers. Als een te hoge vrachtwagen door het detectiesysteem wordt opgemerkt, springen de verkeerslichten vóór de tunnel op rood en sluiten de slagbomen. Al het verkeer moet stoppen. De chauffeur van de te hoge vrachtwagen wordt met luidsprekers gevraagd via een nooduitgang de snelweg te verlaten.
Omdat het vaak Oost-Europese chauffeurs zijn, duurt dit contact lang en is de vertraging en overlast voor andere chauffeurs enorm, meldt Rijnmond.
Ook bij andere tunnels
Ook bij andere tunnels rondom Rotterdam is er een stijging in het aantal te hoge vrachtwagens dat zorgt voor een hoogtemelding. Bij de Beneluxtunnel, Heinenoordtunnel en de Noordtunnel waren in september meer meldingen dan het jaar ervoor.
| Aantal hoogtemeldingen september 2026 t.o.v. zelfde maand vorig jaar: 62 in de Beneluxtunnel (13 meer dan 2025) 204 in de Drechttunnel (77 meer dan 2025) 44 in de Heinenoordtunnel (18 meer dan 2025) 180 in de Noordtunnel (44 meer dan 2025) |
Afsluiting bruggen
Rijkswaterstaat ziet sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug een toename van het aantal hoogtemeldingen bij de Noordtunnel en de Drechttunnel in vergelijking met vorig jaar. Volgens Rijkswaterstaat was dat te verwachten omdat vrachtwagens meer over de A15 en A16 rijden in plaats van de N3. Daarnaast mogen er geen vrachtwagens over de Merwedebrug bij Gorinchem.
Rijkswaterstaat liet vorige maand aan deze streekomroep weten dat er 28 procent meer vrachtverkeer over de A16 bij Dordrecht rijdt ten opzichte van vorig jaar. Op de A15 bij Sliedrecht gaat het om een toename van 10 procent.
Files
De te hoge vrachtwagens zorgen naast irritaties ook voor flinke vertragingen. Maandagochtend nog stond het verkeer volledig stil op drie plekken in de regio Rijnmond. Inspecteurs hebben de voertuigen bij de Drechttunnel, de Noordtunnel en de Heinenoordtunnel weggeleid.
Dit bericht verscheen eerder bij onze mediapartner Rijnmond.
Volg ons via Bluesky: https://bsky.app/profile/rtvp.bsky.social
Volg ons ook op ons WhatsApp kanaal: https://whatsapp.com/channel/0029VaoRvYF6rsQtr0tBRu3u
