College is positief over financiële situatie in Papendrecht: ‘Geen verdere bezuinigingen nodig’

0
66

Het Papendrechtse college van B&W is optimistisch over de staat van de gemeentelijke financiën in het dorp. Volgens wethouder Financiën Wendy Renzen (VVD) toont de Perspectiefnota 2025-2030 een ‘gezond financieel beeld’. “Het ziet er goed uit, maar we blijven wel opletten”, voegt zij daar aan toe. Verdere bezuinigingen zijn niet nodig.

Ombuigingen die direct gevolgen voor de burger zouden hebben, zijn volgens het college tot 2030 niet nodig. Bezuinigingen zijn gevonden in administratieve en boekhoudkundige maatregelen. Zo is een aantal posten ‘onvoorzien’ geschrapt.

Risico
Brengt dat geen extra risico met zich mee? “We begroten nu iets meer op risico”, antwoordt Renzen. Zij vindt dit op de huidige manier wel verantwoord. De grootste risico’s ziet wethouder Jan Dirk van der Borg op de beleidsterreinen jeugdzorg en Wmo. Hij zou graag zien dat er duidelijke keuzes worden gemaakt en kaders gesteld door de Rijksoverheid, zodat duidelijk wordt wie wel en wie niet in aanmerking komt voor hulp. (Met de val van het huidige kabinet lijkt dat voorlopig wensdenken, red.).

De zogenoemde ‘ombuigingencatalogus’, waarin ongeveer 30 mogelijke bezuinigingen werden opgesomd zal nog wel door de gemeenteraad worden besproken. Wat betreft het college hoeven uit deze lijst nu geen verder maatregelen te worden uitgekozen. “Het zwembad hoeft niet dicht”, stelt wethouder Arjan Kosten vast.

Op de vraag hoeveel Papendrecht extra ontvangt naar aanleiding van de voorjaarsnota, kan het college nog niet precies antwoord geven. Dit moet nog duidelijk worden aan de hand van nadere mededelingen vanuit Den Haag. Het lijkt erop dat het om een paar ton zal gaan. “We zijn wel blij dat die voorjaarsnota er is”, vertelt een opgeluchte Arjan Kosten. Hij verwijst daarbij naar het nieuws van vandaag dat het kabinet is gevallen.